نماینده شیراز گفت: متاسفانه در بودجه ۱۴۰۰ که حدود ۹۴۰ هزار میلیارد تومان است حدود ۱۱ درصد این بودجه به پروژهای عمرانی اختصاص یافته که این برای کشور پهناوری مثل ایران قابل قبول نیست. بنابراین، به نطر بنده دولت بودجه خوبی به مجلس ارائه نکرده است. این بودجه در سال آینده تورم زا خواهد بود، هر چند که مجلس سعی کرد کسری بودجه را کاهش دهد ولی باز هم مانند سال های قبل بودجه کسری قابل توجهی دارد و به کارهای زیربنایی کمتر توجه شده است. 
کد خبر: ۹۴۷۳۶۹
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۱ 09 March 2021
به گزارش تابناک فارس: علیرضا پاک فطرت نماینده مردم شیراز و زرقان  در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این هفته هر روز ده ساعت به بررسی و حضور فعال در جلسات مختلف در مجلس شورای اسلامی گذشت افزود: سعی شد بودجه اصلاح گردد که به نفع اقشار ضعیف جامعه باشد و همچنین مورد دیگر بحث بودجه توجه به ازدواج جوانان بود. 
 
او ادامه داد: تا کنون مجلس شورای اسلامی بودجه عمومی دولت را بررسی می کرد و از بودجه شرکت های دولتی غافل بود، می دانیم که بودجه شرکت های دولتی تقربیا دوبرابر بودجه عمومی دولت است. بودجه شرکت های دولتی برای سال ۱۴۰۰ حدود ۱۵۴۰ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده که برای اولین بار مجلس به این موضوع ورود کرد و برای نظارت بر بودجه، چند بند در برخی از تبصره‌ها آورد به طور مثال در یکی از بندها قرار شد که چند درصد از صرفه جویی در بحث بودجه سال جاری برای شرکت ها صرف امور معیشتی مردم گردد. 
 
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی افزود: امیدوارم که برای سالهای آینده با آمدن دولتی کارآمد بتوان کاری کرد که درصد عمرانی به بودجه جاری افزایش یابد. 
 
پاک فطرت گفت: در خصوص بحث حقوق کارکنان هم سعی شده که اختلاف بین حداکثر و حداقل حقوق تا حدودی کاهش پیدا کند، هر چند که هنوز این اختلاف قابل قبول نیست.
برچسب ها: بودجه ، دولت ، شرکت ، عمران
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار