۱۹ شهرستان استان فارس هم اینک در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند
کد خبر: ۹۸۰۶۸۵
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۳ 24 July 2021

تابناک فارس به نقل از صدا و سیما: جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت کرونا گفت: هم‌اینک از مجموع ۳۶ شهرستان استان ۱۹ شهرستان این استان از جمله شیراز در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند.

عبدالرضا قاسم‌پور افزود : ۱۳ شهرستان فارس در وضعیت نارنجی و چهار شهرستان نیز در وضعیت زرد کرونایی هستند .

به گفته وی ۵۸۴ هزار دوز واکسن در استان فارس تزریق شده این در حالی است که بر اساس تست‌هایی که توسط دانشگاه علوم پزشکی شیراز گرفته می‌شود در مجموع در استان فارس ۳۸ درصد تست‌ها مثبت اعلام شده است. این آمار در سطح شهرستان شیراز ۴۰ درصد و در سطح شهرستان فسا به ۵۰ درصد است.

قاسم پور با تاکید بر اینکه محدودیت‌ها و سختگیری‌ها همچنان ادامه دارد و حفظ سلامت مردم خط قرمز ستاد استانی مقابله با کرونا است، افزود: ۷ صنف از جمله رستوران‌ها، تالار‌ها کافی شاب‌ها، قهوه‌خانه‌ها، نمایگشاه‌ها، سالن‌های سینما، استخر، شهربازی و باغ وحش اجازه فعالیت ندارند و در صورت مشاهده فعالیت با آن‌ها برخورد جدی می‌شود.

وی با اشاره به آمار تجمعی بازرسی و نظارت در سطح استان از ابتدای شیوع کرونا تا ۳۰ تیرماه بیان کرد: در حوزه اصناف تاکنون ۸۶۰ هزار و ۷۴۵ بازدید صورت گرفته که منجر به ۳۲ هزار و ۱۸۷ اخطار و ۹ هزار و ۹۱۳ مورد پلمب شده است.

او با اشاره به محدودیت و منع تردد خودرو‌ها نیز اعلام کرد: در همین بازه زمانی برای خودرو‌های شخصی متخلف ۳۱۵ هزار و ۸۴ مورد تذکر لسانی داده شده است و ۱۵۵ هزار و ۳۵۳ خودرو نیز برگشت داده شدند.

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مقابله با کرونا تصریح کرد: جریمه‌های ۲۰۰ و ۵۰۰ هزار تومانی و همچنین جریمه یک میلیون تومانی همچنان برقرار است و در این حوزه نیز از ابتدا تا ۳۰ تیرماه ۵۴۴ هزار و ۴۱۴ خودرو جریمه شدند.

او با بیان اینکه در حوزه ادارات و سازمان‌ها نیز نظارت‌ها با جدیت اعمال می‌شود، گفت: تاکنون ۸۱۵ مورد بازدید صورت گرفته که منجر به ۱۸۸ مورد تذکر کتبی و معرفی ۷ مدیر به هیئت تخلفات اداری شده است.

قاسم‌پور با اشاره به دیگر موارد مربوط به محدودیت‌ها افزود: در حال حاضر مسافرت آنچنانی به استان نمی‌شود و بسیاری از افراد نیز برگشت داده می‌شوند، اما بسیاری از کسانی که با پلاک غیربومی وارد می‌شوند بیماران غیرکرونایی هستند که برای درمان به شیراز آمدند که انسانیت و اخلاق حکم می‌کند که کمک کنیم.

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مقابله با کرونا عنوان کرد: برخی از افراد نیز برگ تردد ضروری دارند یا اینکه پلاک غیربومی است، اما اینجا ساکن هستند.

او با بیان اینکه مشکل اصلی در تجمعات است نه مسافرت‌ها گفت: کرونا طولانی شده مردم مراسم خود را هر چند با جمعیت کمتر برگزار می‌کنند، اما برخی از نکات بهداشتی رعایت نمی‌شود که باید در این زمینه نیز بیشتر اطلاع‌رسانی شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین