رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعلام بستری ۴۲۵ بیمار جدید مثبت و دارای علایم کرونا در بیمارستان‌های استان در ۲۴ ساعت گذشته، نیاز مبرم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی را یادآور شد و گفت: وضعیت کرونا در فارس همچنان شکننده است و در شرایط کنونی ضرورت دارد مردم استان نسبت به رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی توجه بیشتری داشته باشند.
کد خبر: ۹۹۳۷۴۶
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۵ 14 September 2021

تابناک فارس به نقل از صدا و سیما:رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در چهارصد و پنجمین نشست ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید ۱۹ با تاکید بر اینکه دریافت واکسن به معنای مصونیت قطعی در برابر کرونا نیست، گفت: در شرایط کنونی با افزایش سرعت انجام واکسیناسیون کروناویروس در فارس، یکی از نگرانی ها، بی توجهی برخی افراد نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی پس از دریافت واکسن است.


دکترمهرزاد لطفی در نشست امروز این ستاد با بررسی آخرین وضعیت کرونا در استان و اعلام خیز آهسته موارد ابتلا و بستری بیماران در مراکز درمانی استان طی چند روز اخیر، شکست زنجیره‌های انتقال این بیماری را علاوه بر دریافت واکسن و گسترش ایمنی عمومی در جامعه، نیازمند پایبندی جدی تمامی افراد به رعایت پروتکل‌های بهداشتی دانست که با تلاش مسوولان اجرایی و همراهی مردم ممکن می‌شود.
او با اعلام بستری ۴۲۵ بیمار جدید مثبت و دارای علایم کرونا در بیمارستان‌های استان در ۲۴ ساعت گذشته، نیاز مبرم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی را یادآور شد و گفت: وضعیت کرونا در فارس همچنان شکننده است و در شرایط کنونی ضرورت دارد مردم استان نسبت به رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی توجه بیشتری داشته باشند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به گذشت حدود ۱۹ ماه از آغاز این اپیدمی و گسترش آگاهی‌های علمی بین المللی در این زمینه افزود: یافته‌های جدید و آگاهی بیشتر نسبت به خصوصیات این ویروس و چرخش آن در جامعه، همچنان ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک، حفظ فاصله فیزیکی از دیگران، وجود تهویه مناسب در محیط و پرهیز از تجمعات را یادآور می‌شود.
او هرگونه بی توجهی، سهل انگاری و رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی را زمینه ساز افزایش موارد ابتلا به این بیماری عنوان کرد و افزود: قطع زنجیره‌های انتقال بیماری در استان تنها با همدلی و مشارکت مردم با مجموعه سلامت در جدی گرفتن ویروس و رعایت پروتکل‌های بهداشتی میسر می‌شود.

برچسب ها: کرونا ، مبتلایان ، فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار