عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: در شرایط کنونی تحریم‌ها امکان صادرات گاز وجود ندارد اما می توان گاز را با تبدیل به برق و سپس رمزارزها به نوعی منابع حاصل از صادرات گاز را بدست آورد. ما در این شرایط بجای استفاده از خط لوله برای انتقال گاز به اروپا می‌توانیم از طریق رمزارزها برای کشور ارزش افزوده ایجاد کنیم.
کد خبر: ۹۹۴۴۳۳
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۷:۳۰ 18 September 2021

تابناک فارس به نقل از خانه ملت: جعفر قادری عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به قرائت گزارش کمیسیون اقتصادی در خصوص بررسی وضعیت صنعت استخراج رمزارزهای جهان روا و مبادلات داخلی آن در کشور در مجلس گفت: رمزارزها در شرایط تحریمی کشور می‌تواند، یک امکان و فرصت بسیار خوبی را برای ما فراهم کند تا بخش قابل توجهی از نیازهای ارزی خود را از این طریق تامین کنیم زیرا رمزارزها قابل کنترل نیستند.

وی ادامه داد: در شرایط کنونی تحریم‌ها امکان صادرات گاز وجود ندارد اما می توان گاز را با تبدیل به برق و سپس رمزارزها به نوعی منابع حاصل از صادرات گاز را بدست آورد. ما در این شرایط بجای استفاده از خط لوله برای انتقال گاز به اروپا می‌توانیم از طریق رمزارزها برای کشور ارزش افزوده ایجاد کنیم.

قادری در خصوص دیگر مزیت‌ رمزارزها برای کشور اظهار کرد: یکی از ویژگی‌های صنعت برق این است که در تابستان با اوج مصرف مواجهیم و در زمستان با پایین ترین میزان مصرف بنابراین باید کاری کرد تا عدم تعادل میان عرضه و تقاضا در تابستان و زمستان بدون سرمایه گذاری جدید تبدیل به تعادل شود. ابتدا باید برق مازاد در فصل زمستان را به توسعه صنعت رمزارز اختصاص داد و در تابستان نیز از ظرفیت نیروگاه های خودتامینی ایجاد شده برای تولید رمزارزها برای تامین برق مورد نیاز استفاده کرد.

نماینده مردم شیراز در مجلس تاکید کرد: براین اساس با افزایش پیک مصرف در تابستان دچار مشکل نخواهیم شد و همچنین از دیگر مزایای آن نیز می‌توان بهره برد. گزارش کمیسیون اقتصادی در این خصوص می تواند مبنای طرح های جامع‌تر باشد، ساماندهی رمزارزها در شرایط کنونی برای ما گشایش ایجاد خواهد کرد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار