فرمانده بسیج اصناف و بازاریان سپاه بقیه الله (عج) شیراز گفت: اصناف و بازاریان مثل همیشه پای کار نظام و دفاع مقدس بوده و هستند.
کد خبر: ۹۹۵۶۳۶
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۰ 22 September 2021

تابناک فارس به نقل از فارس: حمید مرزبان امروز در جمع خبرنگاران ضمن تبریک هفته دفاع مقدس با اشاره به تدارک ویژه بازاریان شیرازی برای گرامیداشت این هفته گفت: به مناسبت چهل و یکمین سالگرد گرامیداشت هفته دفاع مقدس بیش از ۴۳ عنوان برنامه توسط اصناف و بازاریان شیراز تدوین و برگزار می شود.

وی افزود: در زمان جنگ تحمیلی، جامعه متدین و انقلابی بازار نمی‌توانست نسبت به مسائل فرهنگی، سیاسی و اقتصادی کشور بی تفاوت باشد که وجود ۱۱ هزار شهدای اصناف در دوران دفاع مقدس و همراهی بازار در عرصه های اقتصادی پس از انقلاب گواه جایگاه اهمیت اصناف در تحولات اجتماعی جامعه است.

فرمانده بسیج اصناف و بازاریان سپاه بقیه الله (عج) شیراز با بیان اینکه دفاع مقدس صحنه تجلی وحدت و انسجام اقشار مختلف و همراهی همه اصناف برای انجام تکلیف الهی و وفاداری به اسلام عزیز و پاسداری از انقلاب و کشور بود خاطرنشان‌کرد: اصناف و بازاریان مثل همیشه پای کار نظام و انقلاب و دفاع مقدس بوده و هستند.

وی با اشاره به اینکه اصناف و بازاریان در دوران سخت جنگ هشت ساله پیشاپیش دیگر اقشار حضور عملی و سازنده داشتند، اظهار کرد: امروزه نیز با قرار دادن تجارب بزرگان، فرهنگ ایثار درمیان کسبه جوان بازار نسل به نسل در حال انتقال است.

فرمانده بسیج اصناف و بازاریان سپاه بقیه الله (عج) شیراز در پایان، از تشکیل ستاد هفته دفاع مقدس، بربایی موکب و ایستگاه‌های صلواتی خدماتی، بر پایی میز خدمت ویژه اصناف در بازارها و مجتمع های تجاری، اجرای طرح یک کاسب یک دانش آموز، تجلیل از مدافعان سلامت، برگزاری دوره های سواد رسانه و بازاریابی نوین به صورت مجازی، برگزاری پرده خانه شهدا در بازارها، برگزاری مسابقات ورزشی، دیدار و تکریم از خانواده های معزز و معظم شهدا، اجرای پویش نذر خون، تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی به کارگران اصناف متضرر، اجرای سرود پاتوقی در مجتمع های تجاری و بازارها، بزرگداشت یادواره شهدای اصناف و بازاریان، برگزاری مسابقه کتابخوانی، تجلیل از کاسبان امین و پیشکسوتان و یادگاران هشت سال دفاع مقدس در هفته دفاع مقدس خبر داد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار