مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فسا گفت: 10698 تن وش پنبه از سطحی بالغ بر 2800 هکتار مزارع این شهرستان برداشت و تحویل کارخانه ها شد.
کد خبر: ۱۰۹۵۴۶۴
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۸ 05 March 2023

تابناک فارس به نقل از ایانا: محمدصادق فانی با بیان اینکه شهرستان فسا با میانگین تولید 3.8تن وش پنبه در هکتار حائز رتبه دوم متوسط عملکرد تولید در استان فارس است، تصریح کرد: برداشت وش پنبه از اوایل مهرماه آغاز شد و تا اواخر بهمن ماه ادامه داشت.

به گفته وی؛ کارخانه های فسا، داراب و قم از عمده کارخانه های خریدار وش پنبه کشاورزان شهرستان فسا هستند که تصفیه پنبه را بر عهده دارند.

این مقام مسئول افزود: مهم ترین ارقام پنبه شهرستان فسا شامل رقم های داخلی گلستان، ارمغان، ساجدی و رقم های خارجی مثل لیدر، ماکسا، کاریزما است که از کیفیت الیاف مطلوبی برخوردار است.

فانی با اشاره به کمبود ادوات برداشت مکانیزه پنبه یا عدم امکان حضور ادوات در برخی از مزارع عمده برداشت پنبه شهرستان فسا، ابراز کرد: بخشی از برداشت با بکارگیری بیش از 75 نفر روز نیروی انسانی به ازای هرهکتار انجام شد که سهم بسزایی در اشتغال فصلی کارگران داشته است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فسا بیان کرد: حضور و ایجاد صنایع وابسته به این محصول در شهرستان می تواند در تکمیل زنجیره ارزش و توسعه بیش از پیش پنبه به عنوان یک محصول کم آب بَر در منطقه نقش بسزایی ایفا کند.

برچسب ها: برداشت ، پنبه ، فسا
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار