مراکز واکسن در شیراز 7 خرداد

آخرین برنامه کاری مراکز واکسیناسیون علیه کروناویروس شیراز، مربوط به هفته جاری اعلام شد.
کد خبر: ۱۱۰۷۴۳۱
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۱ 28 May 2023

تابناک فارس به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، بر اساس اعلام کمیته واکسیناسیون علیه کروناویروس در دانشگاه؛ نام، نشانی و ساعات فعالیت مراکز واکسیناسیون کرونا در شیراز، بر اساس جدول زیر است.

 

در راستای تحقق شعار «هر محله_یک پایگاه واکسیناسیون» مردم شهر شیراز می توانند برای دریافت واکسن به مراکز خدمات جامع سلامت زیر و یا پایگاه های واکسیناسیون، بر اساس جدول زیر مراجعه کنند.

 

گروه سنی ۵ تا ۱۸ سال می توانند با مراجعه به مراکز واکسیناسیون، واکسن «سینوفارم یا پاستوکووک» را به عنوان دز اول دریافت کنند و پس از گذشت ۲۸ روز جهت تزریق نوبت دوم با همین واکسن مراجعه کنند.

افراد بالای ۱۸ سال که در نوبت اول و دوم خود یکی از واکسن های «سینوفارم، برکت، بهارات یا پاستوکووک» دریافت کرده اند و ۳ ماه از دریافت نوبت دوم واکسن آنها گذشته است، می توانند برای نوبت سوم، واکسن «سینوفارم، برکت، اسپایکوژن یا پاستوکووک» را دریافت کنند.

افراد بالای ۱۸ سال که در نوبت اول و دوم خود واکسن «اسپوتنیک» دریافت کرده اند و ۳ ماه از دریافت نوبت دوم واکسن آنها گذشته است، می توانند برای نوبت سوم، واکسن «اسپایکوژن یا پاستوکووک» را دریافت کنند.

افراد بالای ۱۸ سال که در نوبت اول و دوم خود واکسن «آسترازنکا» دریافت کرده اند و ۳ ماه از دریافت نوبت دوم واکسن آنها گذشته است، می توانند برای نوبت سوم، واکسن «پاستوکووک یا اسپایکوژن» را دریافت کنند.

افراد بیمار دارای ضعف سیستم ایمنی که در گروه سنی ۱۲ تا ۱۸ سال قرار دارند و ۴ ماه از نوبت دوم آنان گذشته است، با همراه داشتن معرفی نامه پزشک، می توانند برای نوبت سوم، واکسن «سینوفارم یا پاستوکووک» را دریافت کنند.

افراد بیمار دارای ضعف سیستم ایمنی که در گروه سنی بالای ۱۸ سال قرار دارند و ۴ ماه از نوبت سوم آنان گذشته است، با همراه داشتن معرفی نامه پزشک، می توانند برای نوبت چهارم، واکسن «اسپایکوژن یا پاستوکووک» را دریافت کنند.

پرسنل بهداشت و درمان و افراد بالای ۷۰ سال که حداقل چهار ماه از زمان دریافت نوبت سوم آنان گذشته باشد،می توانند برای دریافت نوبت چهارم به مراکز واکسیناسیون مراجعه نمایند.

افراد بالای ۱۸ سال که از دریافت نوبت سوم واکسن آنها حداقل شش ماه می گذرد، می توانند برای دریافت نوبت یادآور (نوبت چهارم) به مراکز تزریق واکسن مراجعه نمایند.

افرادی که واکسن های غیر فعال سینوفارم، برکت و فخراوک در نوبت های اول یا دوم تزریق نموده اند، می توانند برای نوبت یادآور، واکسن برکت پلاس را انتخاب نمایند.

توجه: همراه داشتن کارت ملی و کارت واکسن الزامی است.

برای دریافت نشانی مراکز و آخرین اطلاعات مربوط به واکسیناسیون در استان فارس و تغییرات احتمالی برنامه واکسیناسیون به پایگاه اینترنتی covidvaccine.sums.ac.ir مراجعه کنید.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار