نخستین جشنواره نقالی و حماسه خوانی با عنوان هزار افسان در شهرستان کازرون با محوریت آموزش به نقالان و حماسه خوانان جوان از تاریخ ششم لغایت هشتم مهرماه 1402 در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان برگزار خواهد شد .
کد خبر: ۱۱۲۵۶۰۸
تاریخ انتشار: ۱۹ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۶:۳۱ 10 September 2023

تابناک فارس به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس: نخستین جشنواره نقالی و حماسه خوانی با عنوان (هزار افسان) در شهرستان کازرون با محوریت آموزش به نقالان و حماسه خوانان از تاریخ ششم لغایت هشتم مهرماه 1402 در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان برگزار خواهد شد .
در این جشنواره از اساتید حوزه ی زبان و ادبیات فارسی و مدرسین تاتر و نقالی دعوت شده است تا کیفیت اجرای نقالان را مورد نقد و بررسی قرار دهند
از دیگر برنامه های این جشنواره حمایت از اجراهای برتر برای اجرا و هم چنین معرفی مناطق باستانی و گردشگری شهرستان کازرون و اجرای نقالان برگزیده در این مناطق تاریخی میباشد .
لازم به ذکر است نقالی ها باید به شکل تک نفره بوده و حداکثر زمان فایل ارسالی برای شرکت در این بخش ده دقیقه خواهد بود که به سه نقل برگزیده لوح سپاس و جوایز نقدی اهدا خواهد شد .
برگزاری کارگاه های آموزشی برای نقالان و حماسه خوانان جوان در حین برگزاری جشنواره یکی از اهداف این جشنواره است که به تقویت نقاط قوت شرکت کنندگان پرداخته خواهد شد .

در این بخش شرکت‌کنندگان باید نقل‌هایی برگرفته از حماسه‌های ملی انتخاب کرده و در قالب فایل صوتی_تصویری به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند و حداکثر زمان فایل ارسالی برای شرکت در این بخش ۱۰ دقیقه است.

در صورت پذیرش اثر به مرحله‌ی نهایی، شرکت‌کننده باید همان قطعه‌ی ارسالی را اجرا کند. نقالی‌ها باید به شکل تک‌نفره باشد. به سه نقل برگزیده لوح سپاس و جوایز نقدی داده می‌شود.

شرایط کلی شرکت در جشنواره: شرکت‌کنندگان در ابتدای اجرا نام، نام‌خانوادگی و شماره تماس خود را بیان کنند.

تصمیم‌گیری درباره‌ی رویدادهای پیش‌بینی‌نشده به عهده‌ی دبیرخانه‌ی جشنواره بوده و ارسال اثر به معنای پذیرش قوانین جشنواره است. آثاری که کیفیت صوتی و تصویری مناسبی ندارند، داوری نمی‌شوند. نشانی ارسال آثار در تلگرام: hezarafsann

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار