رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شیراز بیان کرد: متخلف حرفه‌ای که مبادرت به شکار و زنده‌گیری تِشی(جوجه تیغی) می‌کرد به دام افتاد.
کد خبر: ۱۱۶۶۷۴۲
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۵۲ 13 May 2024

تابناک فارس به نقل از ایسنا: کامران اسلاملو امروز، ۲۴ اردیبهشت‌ماه با بیان جزییات بیشتری از این اقدامات افزود: با هماهنگی مقام قضایی در بازرسی از منزل شخصی که مبادرت به شکار و زنده‌گیری تشی می‌کرد، دو فرد تشی زنده‌گیری شده که در شرایط بسیار نامطلوب در پشت بام منزل نگه‌داری می‌شد، کشف و در بازرسی از یخچال مقدار ۲ کیلوگرم گوشت تشی شکار شده کشف و ضبط شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شیراز اضافه کرد: یگان حفاظت محیط زیست شهرستان شیراز سریعا دو فرد تشی زنده را پس از معاینات لازم در طبیعت و شرایط زیستگاهی مناسب رهاسازی کرد و بر علیه متخلف اعلام جرم شده است.

اسلاملو خواستار برخورد قاطع با شکارچیان غیر مجاز شد و ادامه داد: کاهش گونه‌های جانوری در دهه‌های اخیر واقعیتی تلخ به شمار می‌رود که طبیعت ما بدان دچار شده است که از میان بردن زیستگاه‌های طبیعی از دلیل‌های عمده تهدید گونه‌های مختلف جانوری محسوب می‌شود.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی محیط زیست فارس، وی یاد آورشد: شکار کردن یکی از جمله گران‌ترین تفریحات بشراست و افراد بدون توجه به انقراض گونه‌های نادر و در معرض خطر به آن می‌پردازند.

 اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار