باجان باختن ۱۵ بیمار کرونایی در فارس مجموع فوتی‌ها از ابتدای شیوع بیماری تا کنون در استان به ۴ هزار و ۴۲۰ مورد رسید.
کد خبر: ۹۶۴۹۰۷
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۷ 18 May 2021

تابناک فارس به نقل از صدا و سیما: مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیرازگفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۸۸۰ هزار و ۶ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۲۵۵ هزار و ۵۴۳ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، یکصد هزار و ۸۱۲ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۱۴ هزار و ۸۰۳ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۲۷۰ هزار و ۳۴۶ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.
دکتر سیدروح و اله حسینی مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علایم که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند را نیز هزار و ۶۳۷ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۲۵۶ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
دکتر حسینی در ادامه با اعلام جان باختن ۱۵ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را ۴ هزار و ۴۲۰ مورد اعلام کرد.
مدیر روابط عمومی دانشگاه همچنین از بهبودی ۲۴۶ هزار و ۳۱۰ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
این مقام مسوول در دانشگاه تاکید کرد: یک سیر نزولی را در رابطه با مبتلایان جدید به بیماری در استان از هفته گذشته داشته ایم، اما هرچه آمار‌ها جزئی‌تر می‌شود، این سیر نزولی کاهش پیدا می‌کند و شیب آن کندتر می‌شود.
دکتر حسینی در ادامه افزود: تعداد بستری از نزدیک به ۳ هزا بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در حال حاضر به هزار و ۶۰۰ بیمار رسیده است، اما تعداد بیماران بستری با وضعیت وخیم در مراکز درمانی استان همچنان بالا است.
او با اشاره به اینکه متاسفانه افراد وقتی بیمار می‌شوند یا علائم بیماری در خود مشاهده می‌کنند، به موقع به مراکز درمانی مراجعه نمی‌کنند، گفت: تاکید می‌شود افرادی که دچار علائم بیماری هستند هرچه سریعتر به پزشک خانواده مراجعه کنند که در صورت نیاز به شروع درمان ضد ویروسی یا بستری هرچه سریعتر اقدام شود.
مدیر روابط عمومی دانشگاه با بیان اینکه یافته‌های علمی ثابت کرده است که درمان زودهنگام در مواقعی که لازم باشد و به درستی انجام شود میزان عوارض بیماری و بستری و مرگ و میر را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد، از مردم خواست که کسانی که دچار علائم بیماری می‌شوند، در مراجعه به پزشک سهل انگاری نکنند تا دچار عوارض شدید بیماری نشوند.

 

برچسب ها: کرونا ، فارس ، مبتلایان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار