یکی از راه‌های کنترل بیماری واکسیناسیون و سرعت بخشیدن به این امر است که به ترتیب گروه‌های سنی به مردم اعلام می‌شود. در همین راستا مهرزاد لطفی رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز از تزریق 174 هزار دز واکسن علیه بیماری کووید 19 به مردم استان فارس خبر داد.
کد خبر: ۹۶۵۰۸۸
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۱ 19 May 2021

تابناک فارس به نقل از تسنیم: براساس آخرین رنگ‌بندی که نرم‌افزار ماسک از وضعیت شهرستان‌ها ارائه داده تغییر رنگ در استان فارس محسوس بوده و در حال حاضر شهرستان‌های بوانات، پاسارگاد، سروستان، زرین‌دشت، فراشبند، رستم، گراش و خنج به رنگ زرد و کم خطر هستند و دیگر شهرستان‌های استان در وضعیت نارنجی یا با خطر متوسط قرار دارد.

این موضوع در کنار گذر از پیک چهارم سبب شد که بسیاری از محدودیت‌ها که با شروع موج چهارم اعمال شده بود، کاهش یابد یا به صورت کلی برداشته شود اما این به معنای پایان بیماری نیست کما اینکه آمار نیز این مطلب را تایید می‌کنند که هنوز باید مراقبت‌های بهداشتی را انجام داد.

براساس آمار اعلام شده از سوی علوم پزشکی شیراز از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون 880 هزار و 6 تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، 255 هزار و 543 بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است.

همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون یکصد هزار و 812 مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد 14 هزار و 803 بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون 270 هزار و 346 بیمار مبتلا به کووید 19 در استان فارس شناسایی شده است.

 

بر این اساس هزار و 637 نفر در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، 256 بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش‌های ICU مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

یکی از راه‌های کنترل بیماری واکسیناسیون و سرعت بخشیدن به این امر است که به ترتیب گروه‌های سنی به مردم اعلام می‌شود. در همین راستا مهرزاد لطفی رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز از تزریق 174 هزار دوز واکسن علیه بیماری کووید 19 به مردم استان فارس خبر داد.

به گفته وی موجودی سهمیه دریافتی واکسن استان فارس پایان یافته بود که با توجه به دریافت سهمیه جدید واکسن، برنامه واکسیناسیون علیه کرونا ویروس برای افراد 75 سال به بالا در استان آغاز و به مرور در زمان‌های پیش‌بینی شده به افراد اطلاع‌رسانی می‌شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار