مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت ازبرداشت ۶۵۰ تن شلغم خارج از فصل در ۲۰ هکتار از اراضی شهر سیدان از توابع این شهرستان خبر داد.
کد خبر: ۹۶۵۱۰۶
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۰ 19 May 2021

تابناک فارس به نقل از باشگاه خبرنگاران: کاووس همتی با بیان اینکه کشت این نوع شلغم با هدف صادرات به کشور‌های حاشیه خلیج فارس انجام می‌شود، اظهار کرد: شلغم خارج از فصل در اواسط اسفند ماه کشت می‌شود و در اواخر اردیبهشت به مرحله برداشت می‌رسد.

او با اشاره به اینکه طول دوره رشد معمول این رقم ۴۵ تا ۵۵ روز و ارتفاع بوته‌ی آن ۳۵ تا ۴۰ سانتی متر است، ابرازکرد: این محصول در شهرستان طی یک دوره ۶۰ روزه به مرحله برداشت رسیده است.

به گفته همتی؛ کشت مرسوم گیاه شلغم با توجه به درجه حرارت محیط در مرودشت اوایل شهریور تا اوایل مهر ماه انجام می‌شود که محصول بهتری عاید می‌شود.

همتی با بیان اینکه این شلغم رقم "کانیون "و از نوع هیبرید است، تصریح کرد: طول دوره رشد بسیار کوتاه، عدم استفاده از نهاده‌ها از جمله کود و سم، مصرف کم آب (هفته‌ای یک ساعت با روش تیپی و مه پاش)، سرعت رویش بسیار بالا و درآمد زایی مناسب از مزایای کشت این رقم شلغم است.

این مقام مسئول، افزایش حاصل خیزی خاک را از دیگر مزایای این کشت عنوان و خاطر نشان کرد: با کشت این گیاه در اراضی که مشکل بیماری و علف هرز دارند به دلیل رعایت تناوب می‌تواند موثر واقع شود.

برچسب ها: برداشت ، شلغم ، مرودشت
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار