بافوت ۸ هم استانی دیگر در اثر کروناویروس طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون به چهار هزار و ۴۴۴ نفر رسید.
کد خبر: ۹۶۵۴۰۵
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۰ 20 May 2021

تابناک فارس به نقل از صدا و سیما: مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با اعلام آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس تا امروز، سی ام اردیبهشت ۱۴۰۰، از بستری هزار و ۵۲۳ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم کرونا در بیمارستان‌های استان خبر داد.
دکتر سید روح اله حسینی گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون، ۸۸۵ هزار و ۱۹۴ مورد تست تشخیصی به روش مولکولی در آزمایشگاه‌های استان انجام شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۲۵۶ هزار و ۸۵۵ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون، ۱۰۱ هزار و ۵۷۶ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد چهارده هزار و ۹۴۴ بیمار مثبت نیز به این روش شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۲۷۱ هزار و ۷۹۹ نفر بیمار مبتلا به کووید۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.
او همچنین از بهبودی ۲۴۷ هزار و ۹۶۰ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
مدیر روابط عمومی دانشگاه با اعلام جان باختن ۸ هم استانی دیگر در اثر کروناویروس طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون را چهار هزار و ۴۴۴ نفر اعلام کرد.
دکتر حسینی اضافه کرد: هم اکنون هزار و ۵۲۳ بیمار مثبت و یا مشکوک دارای علایم کروناویروس در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۲۴۱ بیمار مبتلا به کووید۱۹ به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
او در ادامه با اشاره به روند نزولی موج چهارم شیوع کرونا در استان، تاکید کرد: این موضوع به معنای پایان کرونا نیست و کماکان نخستین توصیه متخصصان و بهترین روش برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و ابتلا به بیماری کووید۱۹، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی شامل استفاده از ماسک، شست و شوی مکرر دست‌ها و پرهیز از حضور در تجمعات و دورهمی‌های خانوادگی است.

برچسب ها: کرونا ، مبتلایان ، فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار