رئیس اورژانس فارس درباره تعداد تماس‌ها با اورژانس و مزاحمت‌های تلفنی اظهار کرد: در این بازه زمانی یاد شده ۸۸۳ هزار و ۱۵ مورد تماس تلفنی با مرکز ارتباطات اورژانس ۱۱۵ استان فارس برقرار شده است که ۸۴ هزار و ۹۷۱ مورد آن تماس‌های تلفنی مزاحم بود.
کد خبر: ۱۰۱۲۷۸۳
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۷ 30 November 2021

تابناک فارس به نقل از باشگاه خبرنگاران: محمدجواد مرادیان، اقدامات، عملکرد و فعالیت‌های اورژانس ۱۱۵ استان فارس را طی هشت ماهه امسال اعلام و با اشاره به انجام ۱۶۳ هزار و ۹۸۱ مأموریت شامل حوادث تصادفی، غیر تصادفی، مسمومیت‌ها و بیماری‌ها در سطح استان خبر داد و اظهار کرد: ۳۳ هزار و ۴۸۳ مأموریت از این تعداد مربوط به حوادث تصادفی بوده است.

او افزود: ماموریت‌های مربوط به حوادث در حوزه ترافیکی امسال با ۳۳ هزار و ۴۸۳ مورد نسبت به سال ۹۹ با ۲۹ هزار و ۶۵۲ مورد بوده است ۱۳ درصد افزایش داشته است.

رئیس اورژانس استان فارس بیان کرد: از مجموع ماموریت‌های تصادفی در این مدت ۱۹ هزار و ۳۱۱ مورد شهری و ۱۴ هزار و ۱۷۲ مورد جاده‌ای بود.

این مسئول تعداد مصدومان حوادث ترافیکی را ۳۷ هزار و ۵۷۶ نفر اعلام کرد و گفت: این آمار نسبت به پارسال که ۳۳ هزار و ۶۶۶ نفر بوده است رشد ۱۲ درصدی داشته است.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان فارس به تشریح تعداد مصدومان تصادفی پرداخت و افزود: در این بازه زمانی تعداد ۱۷ هزار و ۴۶۲ نفر در تصادفات جاده‌ای و ۲۰ هزار و ۱۱۴ نفر در تصادفات شهری دچار آسیب شدند.

مرادیان تصریح کرد: ۴۲۴ نفر از مصدومان ترافیکی امسال بر اثر شدت حادثه پیش از رسیدن نیرو‌های اورژانس جان خود را از دست دادند که نسبت به سال ۹۹ که ۳۴۰ نفر بودند افزایش ۲۵ درصدی را نشان می‌دهد.

رئیس اورژانس فارس درباره تعداد تماس‌ها با اورژانس و مزاحمت‌های تلفنی اظهار کرد: در این بازه زمانی یاد شده ۸۸۳ هزار و ۱۵ مورد تماس تلفنی با مرکز ارتباطات اورژانس ۱۱۵ استان فارس برقرار شده است که ۸۴ هزار و ۹۷۱ مورد آن تماس‌های تلفنی مزاحم بود.

مرادیان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه انتقال هوایی بیماران بهترین و کوتاه‌ترین راه نجات برای مواردی است که فاصله بین محل حادثه تا مراکز درمانی زیاد است، گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۸۸ پرواز امدادی و انتقال ۸۹ مصدوم و بیمار توسط اورژانس هوایی فارس انجام شده است که رشد ۱۴ درصدی نسبت به سال ۹۹ را نشان می‌دهد.

مدیر اورژانس پیش بیمارستانی و حوادث دانشگاه علوم پزشکی فارس با ذکر اینکه در مدت زمات یاد شده ۱۵۲ مورد مسمومیت با گاز منواکسید کربن در استان به مرکز پیام ۱۱۵ گزارش شده است، خاطرنشان کرد: از این تعداد ۶ مورد به دلیل گازگرفتگی در استان جان باختند، ۶۸ نفر به‌صورت سرپایی در محا درمان و ۷۸ نفر به مراکز درمانی انتقال یافتند.

او از افزایش ۲۰ درصدی تلفات مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن در استان خبر داد و هشدار داد که با توجه به استفاده از وسایل گازسوز و گرمایشی در فصل پاییز و زمستان لزوم رعایت نکات ایمنی و استفاده از وسایل استاندارد در راستای جلوگیری از مسمویت با گاز مونوکسید کربن بسیار ضروری است.

رئیس اورژانس فارس در ادامه از ضد عفونی آمبولانس پس از ماموریت‌های مشکوک به کرونا خبر داد و خاطرنشان کرد: امدادگران اورژانس ۱۱۵ شیفت‌های ۲۴ ساعته دارند و سر صحنه حوادث حاضر می‌شوند و با خطرات زیادی از جمله بیماری مواجه هستند و لذا امیدواریم شاهد افزایش حقوق این تلاشگران باشیم.

مرادیان همچنین با اشاره به اینکه در فصل زمستان تمامی نیرو‌های اورژانس در پایگاه‌ها و مراکز اورژانس به صورت آماده باش هستند، تصریح کرد: در حال حاضر ۲۲۰ پایگاه زمینی، پنج پایگاه هوایی، دو پایگاه موتوری و دو پایگاه اتوبوس آمبولانس در استان فعال است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار