با تصمیم فدراسیون بولینگ و بیلیارد، برگزاری مسابقات اسنوکر قهرمانی آسیا در شیراز لغو و به استان دیگری منتقل خواهد شد.
کد خبر: ۱۰۷۹۲۹۷
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۱ 27 November 2022

تابناک فارس به نقل از مهر: بعد از اینکه هیات رئیسه کنفدراسیون ورزش های بیلیاردی آسیا (ACBS) با میزبانی ایران برای برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا در رشته اسنوکر موافقت کرد، شیراز به عنوان محل برگزاری این رقابت ها اعلام شد.

قرار بود این رقابت ها آبان ماه همزمان در سه بخش در سه بخش ۶ توپ، تیمی آزاد و زیر ۲۱ سال برگزار شود اما به خاطر جام جهانی فوتبال، درگیری قطری ها با این جام و اینکه ریاست کنفدراسیون ورزش های بیلیاردی آسیا و جهان بر عهده قطری ها است، تصمیم به جابه جایی زمان برگزاری مسابقات گرفته شد.

هنوز زمان دقیق برگزاری مسابقات اسنوکر قهرمانی آسیا در ایران مشخص نشده است اما با تصمیم فدراسیون بولینگ و بیلیارد قرار است محل برگزاری رقابت ها از شیراز به استان دیگری تغییر کند.

هاشم اسکندری در گفتگو با خبرنگار مهر در این زمینه گفت: در مورد زمان جدید مسابقات باید با مسئولان آسیایی به جمع بندی برسیم. در این زمینه قرار بود در نشستی به میزبانی تصمیم گیری شود. این نشست طی روزهای اخیر برگزار شد اما از آنچا که رئیس ACBS به خاطر مشغله های جام جهانی در آن شرکت نداشت، بنده هم از حضور در آن امتناع کردم.

وی ادامه داد: در این نشست فقط سایر مسئولان کنفدراسیون ورزش های بیلیاردی آسیا و جهان شرکت داشتند اما اگر هم زمانی پیشنهاد می شود، تصویب آن منوط به هماهنگی با رئیس و تصویب در نشست های آتی می شد. به همین دلیل در نشست ترکیه شرکت نکردم. بعد از جام جهانی نشست دیگری برگزار خواهد شد که آن در زمان قطعی مسابقات مشخص می شود.

رئیس فدراسیون بولینگ و بیلیارد همچنین در مورد محل برگزاری مسابقات گفت: شیراز گزینه اصلی برای میزبانی بود اما بنا به دلایلی از جمله مشکلات انتقال میز و صدور ویزا قصد داریم محل برگزاری رقابت ها را تغییر دهیم. هنوز در مورد میزبان جدید به جمع بندی نرسیده ایم اما تا قبل از نهایی شدن زمان، آن را مشخص خواهیم کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، این برای چهارمین بار است که ایران میزبانی مسابقات اسنوکر قهرمانی آسیا را بر عهده گرفته است. این رقابت ها پیش از این در تبریز و کیش برگزار شده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار