مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: همه فیلم‌های بخش سیمرغ جشنواره فیلم فجر امسال در ۴ سینمای کلانشهر شیراز اکران می‌شود.
کد خبر: ۱۰۹۱۳۷۴
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۱ 07 February 2023

تابناک فارس به نقل از صدا و سیما: حمیدرضا قانعی افزود: فیلم‌های جشنواره فیلم فجر در سینما سعدی و سه سینمای دیگر شیراز اکران می‌شود.
قانعی بیان کرد: در ماه‌های گذشته تلاش بسیاری برای اضافه کردن مجموعه بزرگ تالار حافظ به جدول اکران فیلم فجر داشتیم و در نهایت مجموعه تالار حافظ به جدول نمایش این جشنواره در شیراز اضافه شد.

وی عنوان کرد: تقویت زیرساخت‌های پخش فیلم در تالار حافظ از مهمترین اقداماتی بود که امسال توسط معاونت هنری و سینمایی این اداره کل صورت گرفت. تعویض پرده تالار حافظ و به‌روز رسانی سیستم پخش از جمله این اقدامات بود.
قانعی افزود: ایجاد ۵۰۰ صندلی در طبقه همکف و ۴۰۰ صندلی در طبقه فوقانی تالار حافظ ظرفیت قابل توجهی است که بتوانیم میزبان خوبی برای اهالی فرهنگ و هنر در این جشنواره باشیم.

وی یادآور شد: سال گذشته متقاضیان بسیاری از اهالی فرهنگ و هنر علاقه‌مند بودند که به تماشای فیلم‌های سینمایی بپردازند، اما این امکان فراهم نبود. اما امسال موفق شدیم چهار سالن از جمله ۲ سالن نارنجی و بنفش مجموعه هنر شهر آفتاب را برای اکران فیلم‌ها در نظر بگیریم؛ افزون بر تالار حافظ و ۲ سالنی که در مجموعه هنر شهر آفتاب میزبان اکران فیلم‌ها هستند سینمای خاطره‌انگیز سعدی را نیز با ۶۰۰ صندلی برای این اکران‌ها خواهیم داشت.
قانعی اظهار داشت: برای اینکه تالار حافظ را به مکان‌های پخش فیلم اضافه کنیم با مشکلات مالی بسیاری رو به رو بودیم که با همکاری خوب سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری شیراز توانستیم بخش عمده‌ای از این مشکلات را برطرف کنیم.
وی با بیان اینکه اکران فیلم‌های این جشنواره در شیراز از ۱۷ تا ۲۴ بهمن‌ماه است، گفت: در تالار حافظ روزانه ۲ اکران را در نظر گرفته‌ایم؛ در سینما سعدی هم در ۲ روز اول ۲ اکران و از روز سوم سه اکران خواهیم داشت و روزانه نمایش پنج فیلم در سالن‌های هنر شهر آفتاب انجام می‌شود.

آغاز جشنواره فیلم فجر در شیراز


قانعی اظهار داشت: امسال برای نخستین بار همزمان با تهران موفق شدیم با همکاری دبیرخانه جشنواره برای اکران تمامی فیلم‌های سودای سیمرغ در شیراز مجوز‌های لازم را اخذ کنیم.

وی گفت: سهمیه استان‌ها در جشنواره ۱۶ فیلم بود، اما امسال تلاش کردیم فیلم‌های بیشتری را به جدول اکران اضافه کنیم و در حال حاضر ۲۳ فیلم در جدول اعلام شده است؛ البته تنها یک فیلم است که تهیه کننده آن علاقه‌مند به اکران فیلمش در استان‌ها نبوده است.
وی ابراز کرد: امیدواریم بتوانیم جشن سینمای ایران و بیست و دومین جشنواره فارس را پررونق‌تر از سال‌های گذشته برگزار کنیم.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس عنوان کرد: هر روز ساعت ۲۰ نشست‌های نقد و بررسی فیلم‌ها با حضور کارشناسان باتجربه و جوان کشور برگزار می‌شود تا از این طریق دانش اهالی هنر افزایش یابد.
قانعی به بیان ویژگی‌های جشنواره امسال فیلم فجر پرداخت و گفت: امسال ۱۰ فیلم کارگردان اولی داریم و عمده فیلم‌ها از داستان‌های متفاوتی نسبت به قبل برخوردار هستند؛ می‌توان گفت فضای سینما از فضای سینمای اجتماعی فاصله گرفته و به سمت سینمای تاریخی و ژانر‌های متنوع‌تری حرکت کرده است.
او با بیان اینکه اکران فیلم‌ها در تالار حافظ ویژه اصحاب هنر، فرهنگ و رسانه و به صورت دعوتی است، گفت: اکران فیلم در تالار حافظ با یک روز تأخیر یعنی از سه‌شنبه آغاز می‌شود و به منظور تماشای فیلم در این تالار برای عموم مردم بلیت فروشی نداریم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس افزود: امیدواریم برگزاری این جشنواره آغازی بر حضور نسل جدید در عرصه فیلمسازی کشور باشد؛ نسلی که امیدوارانه به آینده انقلاب نگاه می‌کند و این امیدواری را از طریق خلق آثار هنری به جامعه تزریق می‌کند؛ سینمای ایران همیشه این ظرفیت را داشته که جریان‌های اجتماعی ایجاد کند و خانواده‌ها هم بتوانند با بهره‌گیری از این جریان‌ها از فرصت فراغت برای خود استفاده کنند.

قیمت بلیت‌ها برای تماشای فیلم‌های جشنواره

سیدرسول موسوی‌نژادیان معاون امور هنری و سینمایی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس نیز در این نشست اظهار کرد: استان فارس تنها استان کشور است که توانسته سالنی را اضافه‌تر از ظرفیت اعلام شده به اکران فیلم اختصاص دهد و ظرفیت اکران را افزایش دهد؛ در واقع ظرفیت اکران سایر استان‌ها سه سالن است و استان فارس تنها استانی است که با چهار سالن میزبان این جشنواره است.

وی با بیان اینکه استقبال بسیار خوبی از خرید بلیت‌های این جشنواره صورت گرفته است، گفت: در حال حاضر ما ۶۵ سانس قطعی برای اکران فیلم داریم که حداقل به ۷۱ سانس خواهد رسید.

موسوی نژادیان ادامه داد: قیمت بلیت‌ها برای هر نفر در سینما سعدی ۳۵ هزار تومان و قیمت بلیت برای تماشای فیلم در سالن‌های هنر شهر آفتاب ۴۵ هزار تومان است؛ از شب گذشته که فروش اینترنتی بلیت‌های جشنواره در شیراز آغاز شده است شاهد استقبال خوبی از سوی مردم بودیم و اگر استقبال بیشتری صورت بگیرد تعداد سانس‌ها افزایش می‌یابد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار