وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: کار ما مرمت است نه تخریب. کار ما اصلاح تخریب های گذشته است. کار ما پاسخگو کردن کسانی است که در گذشته بافت‌های تاریخی را تخریب کردند. تلاش ما این است که مرمت و آماده سازی محیط ها به خصوص در خصوص محوطه‌ها، انجام شود.
کد خبر: ۱۰۹۲۶۹۲
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۶ 15 February 2023

تابناک فارس به نقل از ایسنا: عزت‌الله ضرغامی در حاشیه جلسه امروز هیات دولت درباره اخبار تخریب بافت تاریخی شیراز، اظهار کرد: با وجود شایعات و جو سازی‌هایی که بعضا شناخته شده هستند و باید پاسخگوی تخریب های سال ‌های گذشته باشند، هیچ گونه تخریبی در بافت تاریخی شیراز صورت نگرفته است. هم اکنون به دعوت وزارت میراث فرهنگی حدود 50 نفر از اهالی رسانه در حال بازدید از بافت تاریخی شیراز هستند.

وی ادامه داد: کار ما مرمت است نه تخریب. کار ما اصلاح تخریب های گذشته است. کار ما پاسخگو کردن کسانی است که در گذشته بافت‌های تاریخی را تخریب کردند. تلاش ما این است که مرمت و آماده سازی محیط ها به خصوص در خصوص محوطه‌ها، انجام شود.

ضرغامی در پایان گفت: شورای عالی شهرسازی و معماری باید با توجه به قوانین و سیاست‌های ابلاغی وزارت میراث فرهنگی ، برنامه‌ها و طرح‌های خود را اجرا کند تا ابنیه و بافت‌های تاریخی حفظ شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار