با بستری ۳۶ بیمار جدید کرونایی طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۲۵۴ بیمار در بیمارستان‌های استان فارس بستری هستند.
کد خبر: ۱۰۹۶۹۳۹
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۳:۳۳ 15 March 2023

تابناک فارس به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز اعلام کرد: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۶۹ هزار و ۷۸۷ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۶۳ هزار و ۷۵ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۳۸ هزار و ۸۶۳ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۴ هزار و ۶ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۴۳۰ هزار و ۹۲۴ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۹ هزار و ۶۹ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۳۶ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۲۵۴ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۴۶ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته، مورد جدید فوت ناشی از کووید۱۹ در فارس گزارش نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۱۷۲ نفر است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۵۴ هزار و ۶۵۷ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۲۸۹ هزار و ۷۱۹ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۵ هزار و ۲۸۵ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۴۲ هزار و ۳۱۰ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۶ هزار و ۱۱۱ دُز نوبت سوم و ۱۳۶ هزار و ۱۳ دُز یادآور واکسن بوده است.

کپی لینک

برچسب ها: کرونا ، مبتلایان ، فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار