معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعلام کرد هم استانی‌ها و مسافران نوروزی می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی، مورد مشاهده شده را به سامانه رایگان ۱۹۰ وزارت بهداشت اعلام کنند تا کارشناسان بهداشت محیط شبکه های بهداشت و درمان فارس پیگیری لازم را انجام دهند.
کد خبر: ۱۰۹۷۲۶۵
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۱ 18 March 2023

تابناک فارس به نقل از ایسنا: دکتر عباس رضاییان‌زاده شنبه ۲۷ اسفند به خبرنگاران گفت: در طرح بسیج سلامت نوروزی امسال، ۱۳۴ کارشناس بهداشت محیط در قالب ۶۷ تیم با استفاده از تجهیزات پرتابل اندازه‌گیری، مسئولیت بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، اماکن عمومی و بین راهی را عهده‌دار هستند.

او افزود: هم استانی‌ها و مسافران نوروزی می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی، مورد مشاهده شده را به سامانه رایگان ۱۹۰ وزارت بهداشت اعلام کنند تا کارشناسان بهداشت محیط شبکه های بهداشت و درمان فارس پیگیری لازم را انجام دهند.

رضاییان‌زاده با اعلام فعالیت ۲۱۲ مرکز خدمات جامع سلامت تحت پوشش دانشگاه در نوروز ۱۴۰۲ برای خدمت رسانی به مردم استان فارس و مسافران نوروزی، ادامه داد: مردم در صورت نیاز به دریافت خدمات تشخیص کرونا، می توانند به ۳۳ مرکز منتخب در سراسر استان فارس مراجعه کنند.

معاون بهداشت علوم پزشکی شیراز همچنین از برنامه ریزی برای ارائه خدمات واکسیناسیون کووید ۱۹ در ۴۳ مرکز تحت پوشش این دانشگاه خبر داد و افزود: خدمات غربالگری نوزادان نیز در روزهای دوم و سوم فروردین در ۳۰ مرکز تحت پوشش این دانشگاه و واکسیناسیون روتین کودکان در ۴۲ مرکز تحت پوشش دانشگاه انجام می شود.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز ضمن تاکید بر اهمیت واکسیناسیون پیشگیری از هاری در موارد گزش حیوانات، از ارائه خدمات پیشگیری و درمان هاری در ۴۰ مرکز تحت پوشش دانشگاه به صورت شبانه روزی خبر داد.

رضاییان‌زاده با بیان اینکه برنامه ریزی لازم برای نظارت تیم های ستادی معاونت بهداشت بر روند ارائه خدمات بهداشتی در شهرستان ها انجام شده است، گفت: شهروندان و مسافران برای اطلاع از ساعت کار و آدرس مراکز ارائه دهنده خدمات بهداشتی به نشانی اینترنتی https://www.sums.ac.ir/page-nowrooz۱۴۰۲/fa/۵۱۹ مراجعه کنند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار