۳۹ بیمار جدید دارای علایم کروناویروس در بیمارستان های استان فارس بستری شدند .
کد خبر: ۱۰۹۸۱۱۷
تاریخ انتشار: ۰۶ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۶:۴۳ 26 March 2023

تابناک فارس به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز یکشنبه ششم فروردین ۱۴۰۲، اعلام کرد.

از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۷۰ هزار و ۹۵۳ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۶۶۳ هزار و ۴۵۴ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۳۹ هزار و ۸۲۶ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۴ هزار و ۳۰۳ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون ۴۳۱ هزار و ۱۲۷ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۹ هزار و ۱۵۱ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۳۹ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۲۳۴ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۳۶ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته، دو مورد جدید فوتی ناشی از کووید۱۹ در فارس ثبت شده که مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به هشت هزار و ۱۷۸ نفر است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۵۵ هزار و ۸۹ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۲۸۹ هزار و ۸۶۵ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۵ هزار و ۳۰۶ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۴۲ هزار و ۳۳۶ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۶ هزار و ۱۴۸ دُز نوبت سوم و ۱۳۶ هزار و ۷۵ دُز یادآور واکسن بوده است.

برچسب ها: کرونا ، مبتلایان ، فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار