نماز جمعه فردا یکم مردادماه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در تمامی شهرهای استان برگزار می‌شود.
کد خبر: ۹۸۰۴۳۳
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۹ 22 July 2021

تابناک فارس به نقل از تسنیم: در حالی که وضعیت استان فارس به‌لحاظ شرایط کرونایی مطلوب نیست اما نماز جمعه فردا یکم مردادماه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در تمامی شهرهای استان برگزار می‌شود. براساس آخرین رنگ‌بندی اعلام شده تعداد شهرستان‌های قرمز استان فارس به 24 شهرستان رسیده که زنگ هشداری برای استان به‌حساب می‌آید. در حال حاضر 4 خرمبید، رستم، خرامه و فراشبند در وضعیت زرد و شهرستان‌های مهر، قیروکارزین، فیروزآباد، نی‌ریز، سرچهان، سروستان، بوانات و ممسنی در وضعیت نارنجی هستند.

دیگر شهرستان‌های استان فارس در وضعیت قرمز قرار گرفتند که دو سوم کل شهرستان‌ها می‌شوند و این به معنای زنگ خطری در استان است چراکه وضعیت شهرستان‌های جنوبی وضعیتی به شدت وخیم دارند و برخی نقاط حتی در حالت فوق قرمز قرار گرفتند.

 

براساس اعلام ستاد استانی مقابله با کرونا نماز جمعه و جماعات مطابق با روال سابق و رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود. شرایط برای شهرستان‌ها و نقاط قرمز به این شکل تشریح شده که در این نقاط نماز جمعه باید در فضای باز با زمان محدود و حضور حداکثر 70 نفر برگزار شود که رعایت دستورالعمل‌هایی نظیر داشتن مهر و سجاده شخصی و رعایت فاصله اجتماعی ضروری است.

این آئین عبادی در نقاط نارنجی با حداکثر 100 نفر در فضای باز و زمان محدود باید برگزار شود که رعایت دستورالعمل‌ها مانند شرایط نقاط قرمز است. در شهرستان‌های زرد نیز مطابق مصوبات ستاد کرونا نماز اقامه می‌شود، این شرایط تا زمانی که مصوبه جدید مبنی بر تغییر یا لغو ایلاغ نشود اجرایی می‌شود. بر این اساس نماز جمعه یکم مردادماه در شیراز به امامت آیت‌الله دژکام در شبستان امام خمینی(ره) واقع در حرم مطهر احمدی و محمدی برگزار می‌شود.

برچسب ها: نمازجمعه ، کرونا ، فلرس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین