ارجمند گفت: با فوت یک بیمار جدید، شمار قربانیان ناشی از کرونا در شهرستان های جهرم و خفر به عدد ۲۷۱ رسید.
کد خبر: ۹۹۶۲۶۶
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۴۰۰ - ۲۲:۲۵ 24 September 2021

تابناک فارس به نقل از شبستان: «سید مجید ارجمند»، امروز (جمعه ۲ مهر) از جزئیات آخرین آمارها از همه گیری بیماری کرونا در شهرستان های جهرم و خفر خبر داد و با اشاره به شناسایی ۱۲۸ بیمار جدید، مجموع مبتلایان به این ویروس منحوس را ۲۷ هزار و ۸۷۳ نفر برشمرد.

 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جهرم به شمار مبتلایان به کووید۱۹ در شهرستان جهرم اشاره کرد و افزود: تا کنون ۸۵ هزار و ۶۵۷ نمونه از بیماران مشکوک به کرونا تا کنون در شهرستان جهرم گرفته شده است.

 

وی با اشاره به اینکه نحوه شیوع این ویروس با نحوه رفتار ما در جامعه مرتبط است و بلایی که ویروس بر سر جامعه می آورد، به میزان مسئولیت پذیری تک تک افراد در جامعه بستگی دارد، عنوان کرد: غفلت و عادی انگاری باعث غلبه بیماری بر ما می شود.

 

ارجمند همچنین با اشاره به اینکه بیماران کرونایی تحت نظر پزشکان، طول درمان خود را سپری می کنند، خاطرنشان کرد: مجموع بیماران بهبود یافته مبتلا به کرونا در شهرستان های جهرم و خفر تا کنون ۲۶ هزار و ۱۶۸ نفر گزارش شده است.

 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جهرم، شمار بیماران در قرنطینه را هزار و ۳۵۳ نفر عنوان کرد که در حال حاضر طول درمان خود را تحت مراقبت پزشکان در منزل سپری می کنند.

 

وی، تعداد كل بیماران بستری در بخش های كرونای بيمارستان پيمانيه را ۵۶ عنوان کرد و گفت: از این تعداد، ۴۸ بیمار در بخش های عمومی و هشت بیمار در بخش آی سی یو بستری هستند.

 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جهرم با اشاره به اینکه کرونا امروز یگ فوتی را در جهرم به همراه داشته است، گفت: با فوت این خانم ۴۶ ساله شمار جان باختگان ناشی از کرونا در جهرم و خفر به ۲۷۱ نفر رسیده است.

 

ارجمند در پایان اظهار کرد: در این روزها درخواستی که از همشهریان داریم این است که تا حد امکان از حضور در اماکن شلوغ و هرگونه دورهمی خودداری کنند.

برچسب ها: کرونا ، مبتلایان ، جهرم
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار