ارجمند گفت: با فوت سه بیمار جدید مبتلا به کرونا در جهرم و خفر شمار فوتی های ناشی از این بیماری به ۲۷۰ نفر رسید.
کد خبر: ۹۹۵۶۳۴
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۷:۳۰ 22 September 2021

تابناک فارس به نقل از شبستان: «سید مجید ارجمند» در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه شمار مبتلایان به بیماری کرونا در شهرستان جهرم به ۲۷ هزار و ۵۴۰ نفر رسیده است، گفت: روند ابتلا به بیماری کرونا در شهرستان جهرم ادامه داشته به نحوی که امروز ۹۶ نفر در این شهرستان به این بیماری مبتلا شده اند.

 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جهرم با اشاره به اینکه امروز شمار دیگری از نمونه های ارسالی به آزمایشگاه مثبت شده است، افزود: افزایش میزان سرایت، درگیر کردن افراد در گروه های سنی پایین تر و قدرت تهاجمی بیشتر از خصوصیات ویروس جهش یافته است.

 

ارجمند با اشاره به اینکه افراد مبتلا به کرونا پس از ویزیت توسط پزشکان و تحت نظارت آنها، ادامه درمان خود را در منزل و به صورت قرنطینه خانگی سپری می کنند، بیان کرد: در حال حاضر تعداد هزار و ۴۵۴ بیمار کرونایی در قرنطینه خانگی طول درمان خود را سپری می کنند.

 

ارجمند همچنین به آمار بیماران بهبود یافته نیز اشاره کرد و اظهار داشت: از بیش از ۲۷ هزار بیمار شناسایی شده کرونایی در شهرستان جهرم تعداد ۲۵ هزار و ۷۳۵ نفر به بهبودی کامل رسیده اند.

 

وی با اشاره به اینکه تا کنون تعداد ۸۴ هزار و ۷۴۵ نمونه از بیماران مشکوک به کرونا گرفته شده است، تصریح کرد: از این تعداد بیش از ۲۷ هزار مورد، مثبت اعلام شده است.

 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جهرم به تعداد بیماران مشکوک و مثبت که اکنون در بخش کرونای بیمارستان پیمانیه شهرستان جهرم بستری هستند اشاره کرد و گفت: این بیماران ۱۴۴ نفر بوده که تحت مراقبت های ویژه درمانی قرار گرفته اند.

 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی جهرم ادامه داد: از این تعداد بیمار بستری در بیمارستان پیمانیه، ۱۳۴ بیمار در بخش های عمومی و ۱۱ بیمار در بخش آی سی یو بستری هستند.

 

وی همچنین با اشاره به بیماران ترخیص شده از بیمارستان نیز گفت: روز گذشته تعداد ۲۷ بیمار از بیمارستان ترخیص شده اما ۴۰ بیمار جدید در بخش کرونای این مرکز درمانی پذیرش شدند.

 

ارجمند به جان باختگان ناشی از کرونا در جهرم نیز اشاره کرد و اظهار داشت: با فوت سه بیمار جدید در مجموع تا کنون ۲۷۰ بیمار با ابتلا به بیماری کرونا جان خود را از دست داده اند.

برچسب ها: کرونا ، جهرم ، مبتلایان
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار