مسئول کمیته فرهنگی موکب احمدبن موسی (ع) از فعالیت بیش از ۳۰ موکب اربعینی با محوریت این موکب در بین‌الحرمین شیراز خبر داد.
کد خبر: ۹۹۶۸۴۷
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۰ 27 September 2021

تابناک فارس به نقل از باشگاه خبرنگاران: صادق دهقانی مسئول کمیته فرهنگی موکب در جمع خبرنگاران گفت: از اول مهرماه تاکنون بیش از ۳۰ موکب اربعینی با محوریت موکب احمدبن موسی (ع) در بین‌الحرمین شیراز در حال خدمت‌رسانی به سوگواران حسینی هستند.

او با بیان اینکه فعالیت موکب احمدبن موسی (ع) طی این ایام به صورت شبانه‌روزی است، افزود: به یاری خدا این موکب تا یک روز بعد از اربعین حسینی یعنی ۶ مهرماه به سوگواران حسینی خدمات ارائه خواهد داد.

دهقانی اظهار کرد: پارسال تعداد مواکب بیشتری در بین‌الحرمین شیراز مستقر شده بودند، اما به دلیل اهمیت حفظ فاصله اجتماعی و سلامت مردم، امسال مواکب اربعینی در سطح شهر پراکنده شده‌اند، به طوری که در هر نقطه شهر یک موکب اربعینی برپا شده است البته محوریت این مواکب با موکب احمدبن موسی (ع) است.

مسئول کمیته فرهنگی موکب احمدبن موسی (ع) با اشاره به فعالیت‌های موکب نیز گفت: در موکب بین‌الحرمین همان خدماتی که در کربلای معلی ارائه می‌دهد البته به صورت محدودتر به سوگواران حسینی ارائه می‌شود.

او برپایی ایستگاه صلواتی، اطعام حسینی، توزیع نان صلواتی، ارائه مشاوره رایگان، ویزیت رایگان پزشکی، پیرایشگاه صلواتی، مسابقه فرهنگی، پرده‌خوانی شهدا، کتابخوانی، تعزیه و ... را از جمله این فعالیت‌ها اعلام کرد و گفت: همچنین چند غرفه برای مباحث مهدویت و یک غرفه هم به بحث غدیریه به حوزه علمیه منصوریه شیراز اختصاص یافته است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار