جاشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا گفت: با توجه به وضعیت فعلی استان فعلاً اعمال محدودیت‌های کرونایی در فارس وجود ندارد این در حالی است که امید است مردم و دستگاه‌های اجرایی شرایط لازم برای کنترل بیماری کرونا نظیر استفاده از ماسک و تهویه مناسب را فراهم کنند.
کد خبر: ۱۰۸۶۰۴۴
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۸ 07 January 2023

تابناک فارس به نقل از مهر: اسماعیل محبی پور صبح شنبه در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا بیان کرد: بر اساس گزارشات ملی و بین المللی و دانشگاه علوم پزشکی شیراز سویه جدید کرونا در جهان که قابلیت سرایت پذیری بالایی دارد رصد شده است.

وی ادامه داد: در راستای کنترل بیماری کرونا در استان فارس مقرر شده تا نسبت به برگزاری جلسات ستاد استانی در راستای مدیریت بیماری کرونا برگزار شده و اتاق رصد دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز نسبت به کنترل و رصد سرایت پذیری بیماری کرونا اقدام کرده است.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری فارس ادامه داد: این سویه دارای سرایت پذیری بالایی است این در حالی بوده که استان آمادگی لازم در راستای کنترل این بیماری را دارا بوده و واکسن نیز به تعداد لازم در استان وجود دارد.

وی ادامه داد: با توجه به وضعیت فعلی استان فعلاً اعمال محدودیت‌های کرونایی در فارس وجود ندارد این در حالی است که امید است مردم و دستگاه‌های اجرایی شرایط لازم برای کنترل بیماری کرونا نظیر استفاده از ماسک و تهویه مناسب را فراهم کنند.

او ادامه داد: دستگاه‌های اجرایی مکلف هستند نسبت به ایجاد تهویه مناسب در مکان‌های عمومی اقدام کرده و سرویس حمل و نقل عمومی نیز باید شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت کنند.

به گفته او مهم‌ترین موضوع در رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی تهیه تهویه مناسب برای مکان‌های عمومی است.

او متذکر شد: افرادی که بیش از شش ماه از آخرین دز واکسن آنان گذشته است باید نسبت به تزریق واکسن کرونا اقدام کنند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار