با بستری ۱۴ بیمار جدید کرونایی طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۱۱۲ بیمار در بیمارستان‌های استان فارس بستری هستند.
کد خبر: ۱۰۹۰۸۰۷
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۱۷ 02 February 2023

تابناک فارس به نقل از صدا و سیما: روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز اعلام کرد:از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۶۴ هزار و ۶۵۶ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۶۲ هزار و ۱۵۱ بیمار مثبت شناسایی شده است.
از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۳۴ هزار و ۸۹۵ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۳ هزار و ۳۳۵ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون ۴۲۹ هزار و ۷۶۱ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۸ هزار و ۸۱۶ بیمار مثبت شناسایی شده است.
با بستری ۱۴ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۱۱۲ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۱۳ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته، مورد جدید فوت ناشی از کووید۱۹ در فارس گزارش نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۱۷۱ نفر است.
همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۵۳ هزار و ۹۳۰ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۲۸۸ هزار و ۸۸۵ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۵ هزار و ۸۸ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۴۲ هزار و ۱۳۱ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۵ هزار و ۹۴۴ دُز نوبت سوم و ۱۳۵ هزار و ۷۲۲ دُز یادآور واکسن بوده است

برچسب ها: کرونا ، مبتلایان ، فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار