با بستری ۳۳ بیمار جدید کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۱۵۱ بیمار در بیمارستان‌های استان فارس بستری هستند.
کد خبر: ۱۰۸۸۷۵۹
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۷ 22 January 2023

تابناک فارس به نقل از صدا و سیما:روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز اعلام کرد:از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۶۳ هزار و ۶۶ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۶۲ هزار و ۸۳ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۳۳ هزار و ۵۹۳ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۳ هزار و ۲۹۵ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون ۴۲۹ هزار و ۴۷۳ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۸ هزار و ۷۸۸ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۳۳ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۱۵۱ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۱۸ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته، مورد جدید فوت ناشی از کووید۱۹ در فارس گزارش نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۱۷۱ نفر است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۵۳ هزار و ۸۵۴ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دُز، به هشت میلیون و ۲۸۸ هزار و ۲۴۷ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۴ هزار و ۹۸۰ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۱۴۲ هزار و ۶۴ دُز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۷۵ هزار و ۸۴۳ دُز نوبت سوم و ۱۳۵ هزار و ۳۶۰ دُز یادآور واکسن بوده است

برچسب ها: کرونا ، مبتلایان ، فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار