رئیس پلیس فتا استان فارس گفت: فردی که با درج آگهی فروش پرنده در یکی از سایت‌های آگهی محور اقدام به کلاهبرداری از 20 شهروند شیرازی کرده بود شناسایی و دستگیر شد.
کد خبر: ۱۰۹۰۵۶۸
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۵ 01 February 2023

تابناک فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ "امیرحسین سلیمانی" رئیس پلیس فتا استان فارس بیان كرد: در پی شکایت مردی میانسال مبنی بر كلاهبرداري از وي از طريق خريد پرنده در یکی از سایت‌های آگهی محور، بررسي موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

سرهنگ "سلیمانی" ادامه داد: شاکی بیان داشت که در یکی از سایت‌های آگهی محور، با یک آگهی تحت عنوان "فروش پرنده " برخورد کرده است و ضمن برقراری تماس با فرد تبلیغ کننده، مبلغ 70 میلیون ریال وجه به عنوان پیش پرداخت از من درخواست نموده و پس از دریافت وجه؛ دیگر جوابگو پیام‌ها و تماس‌های تلفنی من نبود.

وی بیان داشت: ماموران پلیس فتا با انجام تحقیقات تخصصی و بررسی‌های فنی، متهم را شناسایی و با هماهنگی مرجع قضائی وی را در یکی از محله‌های شیراز دستگیر و به پلیس فتا انتقال دادند.

این مقام انتظامی گفت: متهم پس از مشاهده مدارك و مستندات پلیس به کلاهبرداری از 20 نفر دیگر به مبلغ یک میلیارد ریال با درج اگهی‌های دروغین فروش پرنده در سایت‌های آگهی محور اعتراف و هدف از این کار را درآمدزایی عنوان نمود.

رئیس پلیس فتا استان با بیان اینکه کاربران هرگز فریب اینگونه آگهی‌ها به واسطه قیمت پایین را نخورند از هموطنان درخواست کرد: در خصوص خرید از سایت‌های خرید و فروش دقت کافی را داشته باشند و در صورت برخورد با هرگونه مورد مشکوک آن را از طریق وب سایت پلیس فتا به نشانی اینترنتی www.cyberpolice.ir و یا با شماره تلفن 096380 با کارشناسان ما در میان بگذارند.

برچسب ها: دستگیری ، کلاهبردار
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار