معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: با افزایش موارد ابتلا به کووید ۱۹ شهرستان‌های اقلید، سروستان و اوز رنگ زرد کرونایی به خود گرفتند و ۱۸ شهرستان از جمله شیراز به رنگ زرد درآمدند.
کد خبر: ۱۰۹۸۵۹۵
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۶:۳۱ 30 March 2023

تابناک فارس به نقل از صدا و سیما:دکتر رضائیان زاده با اشاره به افزایش موارد بستری در بیمارستان‌های استان افزود: هفته گذشته تعداد بیماران بستری در بخش‌های بیمارستانی ۱۳۰ نفر بود، اما در زمان حاضر ۲۵۲ نفر در اثر ابتلا به کرونا در بیمارستان بستری هستند که از این تعداد ۳۲ نفر به دلیل وخامت بیماری در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان قرار دارند.
وی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته با انجام آزمایش کرونا ۹۳ مورد مثبت در استان شناسایی شده اند.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: قطعا آمار موارد ابتلا بسیار است، زیرا بسیاری از افراد پس از بروز علائم به پزشک مراجعه نمی‌کنند و درصد کمی از افرادی که به پزشک مراجعه میکنند نیز برای انجام آزمایش کرونا ارجاع داده می‌شوند.
دکتر رضاییان زاده کاهش سطح ایمنی جمعی ناشی از واکسیناسیون، ساده انگاری و استفاده نکردن از ماسک و رعایت نکردن فاصله گذاری اجتماعی و ازدحام جمعیت در مراکز خرید و گردشگری و افزایش سفر‌ها را مهمترین عوامل تاثیرگذار در روند افزایشی کرونا برشمرد.

وی تکمیل چرخه وکسیناسیون را در کاهش موارد ابتلا و بستری ناشی از کرونا بسیار موثر دانست و توصیه کرد: افراد بالای ۱۸ سال به ویژه گروه‌های پرخطر و کادر درمان که ۶ ماه از تزریق آخرین دوز واکسن آن‌ها گذشته است، نسبت به تزریق دوز یادآور اقدام کنند.
به پیش بینی متولیان بهداشت و درمان در صورت تداوم ساده انگاری کرونا و رعایت نکردن شیوه نامه‌های بهداشتی در روز‌های آینده شاهد افزایش چشمگیر این بیماری در جامعه خواهیم بود.

 

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار