مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه فارس گفت: استان فارس با میانگین مصرف روزانه 12 میلیون لیتر انواع فرآورده‌های نفتی رتبه چهارم مصرف سوخت در کشور را دارا است.
کد خبر: ۹۳۳۸۶۹
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۱ 21 January 2021

تابناک فارس به نقل از تسنیم:امیر بنی‌کریمی اظهار داشت: در راستای اجرای طرح دوگانه‌سوز کردن رایگان خودرو‌های عمومی تاکنون 2640 خودرو معادل 70 درصد از خودرو‌های ثبت‌نام شده تاکنون به‌طور کاملا رایگان تبدیل شده و مابقی در صف انتظار هستند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 9 کارگاه تبدیل در استان فعال هستند، افزود: توسعه جایگاه‌های سی ان جی، اجرای طرح دوگانه‌سوز کردن رایگان خودرو‌های عمومی (تاکسی و وانت بار‌های عمومی)، افزایش کارگاه‌های تبدیل وضعیت و فراهم کردن شرایط لازم برای جذب سرمایه‌گذار در این حوزه از جمله اقدامات شرکت در راستای توسعه صنعت سی ان جی در استان است.

بنی‌کریمی با بیان اینکه در این استان استقبال خوبی از اجرای طرح شده و این اقدام موجب کاهش هزینه سوخت خودرو‌ها و کمک به اقتصاد خانوار می‎شود، ادامه داد: در استان فارس تعداد 129 باب جایگاه سی ان جی با 720 نازل فعال در حال سوخت‌رسانی به مردم هستند و حدود 150 هزار خودرو در طول 24 ساعت از جایگاه‌های سوخت خود را دریافت می‌کنند.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه فارس گفت: استان فارس با میانگین مصرف روزانه 12 میلیون لیتر انواع فرآورده‌های نفتی رتبه چهارم مصرف سوخت در کشور را دارا است.

وی بیان کرد: در 10 ماهه گذشته حدود 3 میلیارد و 370 میلیون لیتر فرآورده‌های نفتی (بنزین – نفت گاز –نفت سفید- نفت کوره) بدون وقفه و مشکل تامین و توزیع شده است که نسبت به مدت مشابه پارسال حدود 6 درصد کاهش داشته است.

بیشتر بخوانید
ثبت‌نام مسافربرهای شخصی در سامانه تبدیل به دوگانه سوز آغاز شد

تخفیف 70 درصدی برای دوگانه سوز شدن خودروهای مسافربر شخصی

یزد| زیرساخت‌های لازم برای دوگانه سوز کردن تاکسی‌ها به صورت رایگان فراهم می‌شود

بنی‌کریمی در ادامه میانگین مصرف فرآورده بنزین، نفت گاز (گازوئیل)، در 10 ماهه امسال به ترتیب 5 میلیون لیتر و 4 میلیون لیتر اعلام کرد و افزود: مصرف بنزین نسبت به مدت مشابه سال قبل 19 درصد کاهش و مصرف نفت‌گاز در مدت مشابه سال قبل تغییر نداشته است.

وی با بیان اینکه در همین مدت به‌طور میانگین روزانه 218 هزار لیتر نفت سفید و 100 هزار لیتر نفت کوره توزیع شده که نسبت به مدت مشابه پارسال به ترتیب 21 و 17 درصد کاهش داشته است، تصریح کرد: اجرای طرح توزیع الکترونیکی نفت سفید و برخورداری خانوار‌ها و صنایع از گاز طبیعی از جمله عوامل تاثیرگذار بر این کاهش مصرف بوده‌اند.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه فارس بیان کرد: در حال حاضر 288 باب جایگاه عرضه سوخت مایع (بنزین و نفت گاز) با حدود 3700 نازل در سطح استان فعال و در حال ارائه سوخت‌رسانی به مردم هستند.

بنی‌کریمی با بیان اینکه در 10 ماهه گذشته حدود 590 میلیون لیتر سوخت (نفت گاز) به نیروگاه‌های استان تحویل شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از 77 درصد رشد را نشان می‌دهد، یادآور شد: کاهش فشار گاز بر اثر برودت و کاهش دما منجر به استفاده نیروگاه از سوخت دوم شده و این عامل از جمله علل این افزایش مصرف است.

وی با بیان اینکه در همین مدت بیش از 480 میلیون متر مکعب گاز سی ان جی در استان مصرف شده که به همین میزان در مصرف بنزین صرفه‌جویی شده است، اظهار کرد: این میزان مصرف نسبت به مدت مشابه سال قبل نیز حدود 15 درصد رشد داشته است و با میانگین مصرف روزانه یک میلیون و 600 هزار متر مکعب سهم استان فارس از مصرف سوخت سی ان جی کشور حدود 6.4 درصد است.

 

برچسب ها: مصرف سوخت ، فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار